SK Horolezci Baník Havířov

HOME ČLENOVÉ KONTAKTY HISTORIE - STARÝ WEB

2022

2021

2019

2018

2017

2016

2015

 • STARÝ WEB
 • Léto na Ostaši

  Peťa, Galoš, Amélka (Bruno, Zuzka, Mikuláš)

  Na podzim 2020 jsme shodou náhod po dlouhé době zavítali na víkend na Broumovsko, konkrétně na Ostaš. A hned jsme věděli, že tady chceme jezdit více. Rok na to jsme se sem podívali na podzim na dva prodloužené víkendy po sobě a zase jsme se utvrdili v tom, že tady fakt chceme strávit více času. A tak se léto 2022 neslo ve znamení českého písku. Vyjížděli jsme pokaždé, když to Tomovi práce dovolila. A jelikož cesta je daleká, jezdili jsme vždy minimálně na 5 dní. Povedlo se nám to asi 6x za sezónu a nakonec jsme tady strávili v součtu pěkný měsíc. Lezli jsme jak s lanem tak na bouldrech. Záleželo na tom, jestli jsme ukecali někoho dalšího, kdo by se k nám přidal. Nejlepší skalní parťáci byli Bruno se Zuzkou a Mikulášem, kteří tady s námi byli hned několikrát. Bruna místní lezení nadchlo stejně jako nás a Zuzku minimálně na dvě návštěvy přilákala její závislost na sbírání borůvek, kterých je tady mraky.

  22_ostas01.JPG, 154kB

  Když za námi nikdo nepřijel, museli jsme bouldrovat, jelikož Amélka se pod skalama ještě sama nepohlídá. Ale stejně jako lezení s lanem nás zdejší bouldering neskutečně bavil. Bouldering na písku je docela intenzivní záležitost. Kůže prolezená za půl dne a svalovka další dva dny. Super. Všichni nadmíru spokojeni!

  22_ostas02.JPG, 155kB

  Lezení s lanem je tady úžasné a to říká někdo, kdo lezení na písku dosud nesnášel. Pro mě znamenalo lezení na písku stát ve vysoleném pískovišti a držet se ještě vysolenější jamky, ze které si akorát tak sypeš písek do očí. Nebo se hlemzat spárou, odřít si všechny klouby na rukou i nohou, včetně zad a třepat se v ní i na druhém konci lana. Ale tady je to jiné. Na Ostaši lezeš perfektní vytrvalostní linky v mírném převisu po chytech nejrůznějších tvarů, po dírkách, kyzech jak v Labáku a podobně. Jištění není tak vražedně daleko od sebe jak jsme zvyklí z Ádru nebo z Teplic. A jako bonus je místní klima, kdy i v nejteplejších letních dnech jsme pod skálou vegetili v mikině.

  22_ostas03.JPG, 163kB

  Lezli jsme v sektoru Okrajové skály a vzali jsme to pěkně popořadě, zleva doprava, cestu za cestou. Galoš to má pěkně všechno nasypané v deníčku, je toho pěkný sloupeček.

  22_ostas04.JPG, 141kB

  V odpočinkových dnech, jsme prozkoumávali Horní i Dolní labyrint a hledali věže a cesty, na které snad dojde řada v další sezoně, na kterou už netrpělivě čekáme. Taky jsme zavítali do Krkonoš na nějakou lehčí turistiku a nebo do Dvora Králové nad Labem do ZOO.

  22_ostas05.JPG, 239kB

  22_ostas06.JPG, 153kB

  Peťa


  Galošovy přelezy

  22_ostas07.JPG, 163kB

  moje přelezy

  22_ostas08.JPG, 166kB
  HOME

  webdesign - Roman Kubiena 2017