SK Horolezci Baník Havířov

HOME ČLENOVÉ KONTAKTY HISTORIE - STARÝ WEB

2022

2021

2019

2018

2017

2016

2015

 • STARÝ WEB
 • Osp

  11. - 13. 3. 2016 - Peťa K., Bruno, Alesh, Jana, Roman

  Jako loni jsme chtěli před Kalymnosem vyrazit do Ospu se rozlézt. Dovolené je málo, tak jsme to z pěti dnů ořezali na víkend. Ubytování v Ociskem Raji bylo plné, ale Jana vlastní i ubytovnu v Hrpelje v Kozině.

  V pátek po práci vyrážíme v obsazení Bruno, Peťa K., Alesh, Jana a já. Víťa už tam s mlaďochama je, ubytovaní jsou v bažině. Na místě jsme celkem brzo, kolem desíti, Bruno zase spíš letěl, než jel. Já jsem z cesty strašně rozlámaný, takže jenom pivko a na kutě. Ubytko není tak hezké jako Ociski Raj, pokoje lepší, zázemí horší.

  16_osp01.jpg, 191kB

  Cestou do skal nás z autorádia provází místní hit "Maximalno Dobr Dan" neznámého interpreta a stane se jakousi hymnou výjezdu - no poslechněte sami ZDE. Taky mě překvapí spousta vody, která se valí v potoce od velké stěny, to jsem ještě neviděl.

  Plán je jasný, žádná Mišja Peč, jen Osp, zalézt si, rozlézt se, nehrotit čísla. Tak se i stalo. Do skal vždy dorazíme mezi prvními, ale počasí dává tušit, že se to během dne změní. A očekávání se vyplnila. Ale dalo se to vydržet, zažil jsem už i horší.

  16_osp02.jpg, 330kB

  S číslama bojuje jen Alesh a Peťa, kteří mají formu a mohou si to dovolit. Ze skal odcházíme poslední, tak to ma byt, bo tak je to spravne. Po home made večeři (já+Jana) vyrážíme společně do místní vyhlášené hospody (tu vyhlásil Víťa), protože kluci nechtějí vařit. A si bude opravdu dobrá a oblíbená, je tu celkem plno, všude rezervace. Ale jsme tu celkem brzo, tak jsme se vtěsnali. Kluci si vybírají nějaký talíř pro 2 osoby a pro 3 je to až až. Do toho ňáký pivko a ubíráme se procházkou zpět k domovu.

  Na pokoji ještě zapaříme s čepovaným vínem a pivem, až je z toho Bruno úplně unavený.

  Neděle. Snažíme se vyrazit brzo, neboť ve 2 chceme vyrážet dom. Ve skalách jsme úplně první. Takže rychle pár nálezů, než se tu vyřítí davy. Bruno to bere doslova a kolem 11 to s Peťou balí a jedou do Terstu nakoupit pivka. Včera to oba trošku přehnali, tak nejsou asi ve formě. To my statečně vydržíme až do konce.

  Hore Zdar

  Roman

  HOME

  webdesign - Roman Kubiena 2017