SK Horolezci Baník Havířov

HOME ČLENOVÉ KONTAKTY HISTORIE - STARÝ WEB

2019

2018

2017

2016

2015

 • STARÝ WEB
 • Jarní průzkum chorvatských oblastí

  7. - 12. 5. 2019 - Galoš, Péťa, ségra Martina a Karol

  Květnové svátky vždy lákají k jarnímu výjezdu a ani letos to nebylo jinak. Bohužel se nám nepodařilo odjet kolem 1. máje, kdy bylo v celé Evropě krásné jarní slunečné počasí, ale až další týden, který samozřejmě skoro všude pršelo. Téměř do poslední chvíle před odjezdem jsme sjížděli weby s počasím a měnili destinace. Ve hře byla Frankenjura, Arco a spousta dalšího. Nakonec volba padla na chorvatské oblasti okolo Kompanje a Buzetu.

  19_chorvatsko_01.jpg, 282kB

  První den vyrážíme do sektoru nad Kompanj, počasí moc nepřeje, je zataženo a odpoledne nás ze skal vyžene déšť. Ten k naší nelibosti vydrží padat až do dalšího dne do odpoledne. Když se vyjasní, usoudíme, že už nemá smysl jít lézt, navíc by bylo všecko stejně mokré a jedeme se podívat do městečka Buzet.

  19_chorvatsko_02.jpg, 298kB

  Další dny už nám počasí přeje a lezeme v rámci jarního rozlézání co to jde. Po silných deštích jsme trochu omezeni výběrem sektorů, ale Buzetski kaňon jich nabízí dost, a tak si všichni vybereme co nám vyhovuje. Lezení na sluníčku, ve stínu, v převisu, v kolmáči, dokonce i v rajbasu… je tady opravdu všechno.

  19_chorvatsko_03.jpg, 329kB

  Oblast okolo Kompanje a Buzetu doporučuju zejména na zimu, brzké jaro nebo pozdní podzim. Hodně pěkných sektorů je na sluníčku. Ve stínu toho zas až tolik není, a když je, tak tam skály můžou být zateklé.

  19_chorvatsko_04.jpg, 360kB

  Peťa

  HOME

  webdesign - Roman Kubiena 2017