Diákárna 2015

4. 12. 2015

Každým rokem se snažíme, abyste měli z diákárny plnohodnotný zážitek, abyste se rádi vraceli a pravidelně se jí zúčastňovali. Jen nevím, jestli si to zasloužíte :) Letos jsme posílili občerstvení. A tak kromě tradičních brambor na plátky a mouky s vodou upečené ve formě kulatiny o průměru 1 cm jsme 14 dní předem založili a nechali uležet 3 pětilitrové flašky utopenců, tak snad Vám chutnaly. Jen s tím placením jsou vždycky potíže, mám ňáký slušný manko.

15_diakarna01.jpg, 105kB

po týdnu ve sklepě

Na čepu byl tradičně koníček Ryzáček, který zajišťoval a čepoval Mirek. Jen jsme nevěděli, jestli malou nebo velkou bečku. Loni při slabé účasti byla malá tak akorát. Nikdo svou účast nehlásí předem (bohužel), takže to byla trochu loterie. Ale riskli jsme to s padesátkou.

15_diakarna02.jpg, 107kB

Každoročně to dělám na poslední chvíli, myslím výběr fotek, ale nějak to jako zázrakem vždycky klapne, jen ten týden moc nespím.

Projektor zajištěn z krajského úřadu, ještě plátno. To stávající už nevyhovovalo mým nárokům na kvalitu a musel jsem se poohlédnout jinam. Jako zázrakem Martin Stolárik jedno úplně nové doma má (jak to jen dělá?), tak je to vyřešeno.

15_diakarna03.jpg, 107kB

milé překvapení zajistil Česťa - Peťa Hrabica

Až v pátek při instalaci zjišťuju, že plátno je určeno pro promítání filmů a má poměr stran 16:9, což znamená, že fotky na výšku nebudou moc velké. Ale obraz je ostrý jako břitva, tak to nevadí.

Vše připraveno, lidi se schází, účast vypadá dobře. Dorazila i silná skupina starších resp. dříve narozených členů, nevím čím to. Zjišťuju až posléze, že to asi spunktoval Leoš, neboť si chtěl zahrát. Tak, čas kvapí a proto kolem sedmé už na nic nečekáme a začínáme.

15_diakarna05.jpg, 117kB

Bilo způsobil trochu rozruch

Bereme to chronologicky, nejdřív zima, pak léto a podzim, jak to znáte ze školy. Nakonec to byla velmi hutná a bohatá nadílka fotek z různých koutů světa a pestrých aktivit. O co jste přišli, když jste tam nebyli:

 • Vánoční Osp (Bruno)
 • Otzalské Alpy - skialp (Česťa)
 • Výročka Ostrý 2015 (Roman)
 • Badgastein - ledy (Roman)
 • Roháče - skialp (Česťa)
 • Kriváň - skialp (Česťa)
 • Osp - skalky (Roman)
 • Francie (Bruno)
 • Kalymnos - skalky (Roman)
 • Ortler (Bruno)
 • Meteora (Roman)
 • Chateauvert (Roman)
 • Písky (Leoš)
 • Kostarika (Vašek L.)
15_diakarna06.jpg, 118kB

hudba byla dobrá, ostatně jako vždy

Po promítání proloženém pivními a utopeneckými přestávkami Grizzly rozbalil kytaru a začala hudbení produkce, pro tuto tradiční akci premiérová. Brzo dorazil i Honza Kovář a ještě to povýšil. Vadou na kráse bylo, že došlo pivo. Ale ve vedlejší hospodě taky čepovali Ryzáka, tak jsme kupovali tam a nikdo nic nepoznal :)

15_diakarna04.jpg, 101kB

došlo pivo, ale řešení se našlo

Nějak mě celý ten týden příprav zmohl a projevil se nedostatek spánku, tak jsem si před jednou hodinou ranní na půlhoďky dáchnul, abych jsme to o půl druhé s Grizzlym, Ladikem a Janou mohli zamknout a odebrat se nočním Havířovem k domovu.

15_diakarna07.jpg, 86kB

no tak jsem si trochu zdříml, no ...

Sobotní odpoledne trávíme tradičně úklidem, aby nikdo nic nepoznal. Nějaký neopatrný návštěvník "totálně rozladil" vchodové vertikální žaluzie, které vypadaly, že jsou na odpis, ale už je někdo z firmy Endaxi opravil. My jsme vytřeli po neopatrných konzumentech pivního moku majících problém s pohybovou koordinací. Bylo jich víc, ale zářil náš nový člen Bilo, který se tak velmi originálním způsobem uvedl oddílovou lezeckou scénu :).

15_diakarna08.jpg, 144kB

prezenčka

Tak to bylo pro letošek vše. Zase za rok.

Těším se.

Roman

15_diakarna09.jpg, 66kB

15_diakarna10.jpg, 93kB

15_diakarna11.jpg, 67kB

15_diakarna12.jpg, 45kB

15_diakarna13.jpg, 102kB

15_diakarna14.jpg, 132kB