Sezóna 2012

Leoš Chwistek + Petr Kotlík

Sedmihorky 28.4. – 1.5.2012

Tradiční dilema v tomto čase – z jara prd nalezené a na písek? Ale kdo se bojí, sere v síni. Počasí by mělo být. Kájík už je v tomto období nepojízdný, takže ještě sehnat spolulezce – našel se. Jaro v Českém ráji – to je prostě nádhera.

12_leos_peta_04.jpg, 129kB

Sobota

  • Blatník - Kalfeřtova hrana VI, Údolka rovně VII
  • Mnich – Májová cesta, VII

Pondělí

  • Zlatá vyhlídka – Machaňova cesta VII

Úterý

  • Dračí věž - Dračí stěna, VIITatry – Popradské pleso 20. – 22.10.2012

Letos to poprvé za 30 let, co lezu, vypadalo, že se nedostanu v létě do Tater. Důvodů bylo povícero, včetně konstelace počasí a spolulezců. Podařilo se to zažehnat na poslední chvíli. Tlaková výše monumentální, poslední výkřik babího léta ohlášený všemi meteo servery a i spolulezec se nechal přemluvit. A tak jsme s Petrem Kotlíkem vyrazili v Pá po mojí práci na Popradské pleso. Tam vše při starém, asi kromě provozovatelů. Tatry stály před naším působením a zůstaly stát i po něm. Horší to bylo s našimi tělesnými schránkami – nějak je toho pohybu poméně a v kombinaci s věkem to je cítit. Proto jsme již v Po upustili od nějakého plahočení a zamířili domů – byť bylo stále nádherně. Navíc, když je na co se domů těšit …..

Sobota - Volia veža, Hviezdova cesta (Kulhavý-Sulovský), 6+

Neděle - Ošarpance, Puškášova cesta, 6+

… pro zasmátí – na Volovce jsme dolezli dvojku, na štandu byl místní lezčík, tak cca 25 let. Během konverzace … chodíte takto liezť do Tatier? .. Hej, chodíme .. Hm, nie je zvyčajné vidieť dvoch takýchto zrelých v takto ťažkej ceste.

Leoš