Rakouské ledy podruhé

24. - 26. 2. 2012

Ivan, Colombo, Martin, Roman

Zima už opět končí a ledová sezóna se zase nevyvíjí podle našich představ. Hrozné mrazy střídají oblevy. Na tenhle plánovaný víkend má být v 600 m asi 12 stupňů. Plus. Takže musíme své plány měnit a vybíráme výše položenou oblast C1 u Kaprunu.

Auto Ivan slíbil Zdeňičce, takže musíme poděkovat Peťce za její oktávku. Ta ještě v pátek musí k lékaři, protože svítí nějaká kontrolka. Provizorně to spravili, tak snad bude klid. Posbírat Ivana, Martina a lidového vypravěče Colomba v Ostravě a vyrážíme.

To objevování má vždycky cosi do sebe. V průvodci uvedený parkál nacházíme, ne již super spaní poblíž, takže vytáhnout karimatky na mokrý asfalt a spát, je kolem půl druhé.

náš cíl - Rechter Nordportalfall WI5+

Ráno je teplo a ledy nevidíme. Takže popojíždíme výše k tunelu, kde už je cosik vidět. Hned na první pohled nám padá do oka Rechter Nordportalfall WI5+. Pobalit věci a můžem vyrazit. Nikdo tu není. Pro rakušáky je teplo, je 6 stupňů plus, takže ani noha. Nástup je výborný, za 10 minut jsme pod ledem. Volíme směry a hurá na to. Led má konzistenci odpovídající teplotě. 3 cm kaše a pak takový provzdušněný led, který při vrtání šroubu klidu nepřidá. Takže radši nepadat. Ivan si vybral sebe hodný směr a je trochu pomalejší, takže ho fotím, když doléza na štand. Martin se necítí na ostrý konec, tak si užívám i druhou délku.

konečně v položeném, už už jsem si chtěl sednout

Slanění je celkem v pohodě, jen Colombo musí obětovat 1 ruský šroub, protože hodiny v tomhle ledu nebudou nic moc, tak radši neriskujeme.

Ještě uvažujeme o vedlejším ledu, ale za toho hicu, co vládne, by ty ciagle nemusely vydržet nápor našich schránek a zbraní a tak radši ustupujeme k autu, kde potkáváme Kleboňe a spol. Ti utekli z pod Rudolfky a přejeli sem. Ale nakonec nejdou radši ani ten náš a věnují se drajtúlu.

nefoť mě, mám důležitou práci

V místní hospůdce nebo jak to nazvat dáváme pivko a sušíme totálně promočené rukavice. Venku začíná pršet a tak se schováváme na místních záchodcích. Colombo sice trochu hudruje, ale teplo a sucho jsou pádné argumenty nebýt na dešti.

je to tam - OS :-)

Máme tolik jídla, že ani nevaříme, jíme, co kdo má z domu. A pijeme. Slivovice. Nálada se zlepšuje a večírek začíná. Plum vodka. Občas nás ruší cestující chtějíce využít toalety. Víno. Z něho si ale Ivan už moc nepamatuje, najednou si lehnul a usnul. Dopijeme to za něj a hajdy na kutě.

pohoda v hospůdce

Ráno je všude 10 cm nového sněhu a z okolních svahů se sypou lavinky. Neradi bychom skončili v jedné z nich a tak velíme k ústupu. Cestou se zastavujeme v Kaprunu v Klammu, jestli náhodou nezablbneme tam, ale je fakt teplo a tak to kašlem a uháníme domů.

Večurek

Při pohledech z okna to vypadá dost neutěšeně a ledová sezóna zřejmě definitivně končí. Tak zas až za rok. Nebo ne?

Hore zdar

Roman