Letošní Rabštejn se myslím opravdu povedl. Počasí na jedničku, lidí kupa, prostě tak jak to má být. Karvinský oddíl tu měl lezecký závod dvojic, kterého jsme se měli také účastnit. Ale popořadě.

Příjezd v pátek večer, novinky v podobě jiného místa na spaní, mírné úplaty za spaní, pivko, oheň, párky, pohoda.

Ráno nás vítá sluníčko, snídáme kulturně u stolu. Do toho si rozšiřujeme znalosti v rámci odborné diskuse o konstrukci a složení destilační kolony pro zpracování ovoce a ropy.

Původně Maky zahlásil start závodu na 11, ale počasí se má horšit a nechtělo se nám tak dlouho čekat, tak se změnily pravidla, že se leze 7 hodin a kdo kdy začne je jedno. Takže v 9 vyrážíme.

sešla se nás pěkná partička

S Brunem jdeme strategicky na náměstíčko, kde si rychle vytvoříme jistý základ. Ze začátku Bruno drží tempo, ale po desáté cestě ztrácí dech a do lezení se musí nutit. Ale nutno dodat, neremcá. Po 7 hodinách Bruno balí a že už ani metr. Suma sumárum 22 cest. Bude to stačit?

Já bych ještě i něco dal, ale na Rigu všude visí lana, tak na to kašlu a jdu taky dolů.

Maky je s výsledky nějaký tajemný a natahuje nás s vyhlášením vítězů. Ale dočkali jsme se. Díky menší účasti a velkému počtu kategorií vyhrál skoro každý, takže všichni mohli být spokojeni. Jen v kat. mužské dvojice se utkaly 3 družstva. Maky se Skobou byli, k Makymu zklamání, až třetí, těsně před ně se protáhla dvojice Marek - Stoly. No a první jsme byli „naštěstí“ my s Brunkem. Ukázali jsme karviňákům, jak se leze o závod. Příště se prý ale tak lacino nedají a změní taktiku (tu měli opravdu špatnou). Tak to se asi radši nezúčastníme... kdo je zvědavý na nějaké druhé či třetí místo :)

Ani nesprchlo a večer byl taky bez kapky, myslím vody. Alkoholu bylo dost, pro některé až moc. Nutno zmínit, že v pátek se velmi rychle odrovnal Bruno a v sobotu, nevím jestli na truc, se na to s vervou vrhla Zuzka, načež potom i vrhla, až několikrát. To však vím jen z doslechu, svědkem jsem naštěstí nebyl.

že by reklama na Mattoni?

Večírek pokračoval i bez usnuvší Zuzky. Párky, maso, Mirkova kytara, pivo a víno, co nevypila Zuzka.

V neděli je zase modro. Atrakcí je Zuzka v nezáviděnihodném stavu a colou v ruce. A opět v rámci odborné dikuze si někteří z nás rozšiřují povědomí o odměňování pracovníků v rizikových povoláních.

některá rána jsou krutá :-)

Jdeme do skal, utíkáme do stínu, kde si vychutnáváme dlouhé a pohodové cesty, které někteří z nás po tolika letech ještě neznají. Přesun. Všude spousty lidí, ale ve Sbohem armádo je pousto. Proč asi? Ale jako obvykle se s tím chci popasovat, tak jdu. Moc následovníků, ani na druhém však nemám. Dnes se žádné počty ani čísla nehrotí, navíc je hrozné vedro, tak to přiměřeně brzo balíme.

Vedro se přerodilo v bouřku až před Ostravou cestou zpět. Ještě kouknout do nového Decathlonu a připadat si chvíli jako ve Francii a nakonec domů a na Zátiší.

Bylo to fajn, tak příští rok snad opět s Karvinou v hojném počtu.

Tak přijeďte i Vy!

Roman