Výročka 2010 - chata Kamenitý

9.- 10.1. 2010

V sobotu 9.1. 2010 se uskutečnila tradiční prvovíkendově lednová výroční členská schůze našeho oddílu. Stalo se tak na chatě, kterou málokdo z nás znal a ještě méně z nás ji již navštívilo. Je totiž mimo hlavní turistické trasy. To jí však neubírá na kráse, spíš právě naopak.

Dostávali jsme se sem různě, příběhy některých si na webu můžete přečíst, o jiných uslyšíte v hospodě. My volili nejschůdnější trasu ze Slavíče, kam nás vyvezly všemi koly poháněné vozy nejmenovaného německého koncernu.

Avizovaný začátek na pátou hodinu se nekonal, neb ještě v šest se tu trousili opozdilci jako Valchi a spol. či hudební sekce. Takže nejdřív byla večeře a s plnými břichy divokého prasete jsme se vrhli na to.

Sešlo se nás 19 oddílových a 10 sympatizantů.

Takže, co jsme projednali a schválili:

Hospodaření

Peťa Kotlík pronesl svou poslední zprávu o hospodaření oddílu, nadále to již dělat nebude, poskytne však pomocnou ruku při mém zaučování. Z města jsme dostali deset tisíc. Oproti minulým letem nám OS ČSTV poskytl jen zanedbatelných 900 Kč (později jsem zjistil, že je to problémy se Sazkou, která neplní své závazky).

Stav členské základny

Informoval jsem přítomné, že v roce 2009 nás bylo 40, z toho 39 bylo členy ČHS. Pro informaci, loni nás bylo 38.

Trika ke 30. výročí

K 30. výročí oddíl nechal vyrobit památeční trika se seznamem všech bývalých či současných členů oddílu. Celkem bylo 77 trik, zatím se prodalo 61 ks.

Příspěvky na lezecké akce

V roce jsme na příspěvcích na lezecké akce vyplatili 11 500 Kč (podrobnosti zde). Pro srovnání, v roce 2008 to bylo 10 400 Kč (podrobnosti zde).

Výstupy roku

Výbor projednal a schálil tyto výstupy, které byly oceněny sladkostmi:

 • Big wall - The Nose - El Capitan - USA - Bronislav Folwarczný, Jaromír Mec
 • Hory - Comiciho cesta - Cima Grande - Sextenské Dolomity - Leoš Chwistek, Karla Hýblová
 • Skály - Išla Išla 9- Prečín - Roman Kubiena

Příspěvky na lezecké akce v roce 2010

Podmínky pro přidělení příspěvku jsou stejné jako loni, pro pořádek uvádím znovu plné znění:

 • musíte být členem ČHS skrze náš oddíl
 • dodat podklady pro cesťák (Ivanovi) a článek na web (Roman)
 • výše příspěvků:
  • Skalní lezení, bouldering - 100 Kč/den (oblast dále než 500 km, max. 1000 Kč/rok)
  • Pískovce - 150 Kč/den (max. 1000 Kč/rok dohromady se skalkami a bouldry)
  • Horolezecké výstupy, Skalní lezení horského charakteru - 200 Kč/den (délka cesty min. 150 m, min IV UIAA)
  • Podpora lezení s nováčky - beze změny (100 Kč/den)

Diskuse:

 • návrh předsedy zakoupit vlastní doménu, případně webhosting
 • návrh předsedy zkusit najít "levnější" účet a lépe zhodnotit oddílové finance
 • dotaz Rolanda na věkové omezení člena oddílu (provokace) - žádné není

návrhy předsedy byly schváleny, resp. výbor byl pověřen udělat v těchto otázkách to nejlepší pro oddíl

Volba výboru

Arnošt se ve výboru loni moc nenadřel a ani letos se do toho moc nehrnul. Naopak staronový člen Martin Stolárik projevil zájem se bafuňářsky zviditelnit :) a nasměrovat oddíl k světlým zítřkům. Niko nebyl nahlas proti a tak mu schůze dala důvěru. Takže pro rok 2010 má oddílový výbor složení:

 • předseda: Roman Kubiena
 • člen výboru: Ivan Zedníček
 • člen výboru: Martin Stolárik

Miirek v zápalu hraní

Delegace z Ostravy alias Mína

Tím jsme tu oficiální část ukončili a začlo to, proč tu všichni přišli. Vzpomínat, zveličovat výstupy dávno minulé, kasat se, plánovat, klábosit a v neposlední řadě hrát, zpívat a tančit. Jo a někteří u toho všeho aj pili. Honzovi chyběl drátek ke kytaře, nikdo pro něj do Lomné nechtěl zajít, ale nakonec se nechal přemluvit a hrál bez něj. Občas se svým hromovým hlasem přidal Mrňus, až se stěny třásly.

Jo jo, to jsou nám věci...

Mezi ligovými pijany obzvlášť vynikala delegace ostravského oddílu - Mína. Ten tady měl specifické zájmy v podobě servírky. Tu mu ale často oblbovali naši matadoři, z čehož nebyl vůbec odvázaný a díky tomu se mu, pokud vím, pro tentokrát, nepodařilo zatnout drápek. Taky Tomáš O. vytuhl záhy, díky své domácí slivovici. A pak tu byl ještě Ivan, bez Zdeňky nezklamal, prostě to umí roztočit.

Elektronika dorazila i k nám

Ráno. Pomalu pomaloučku se slízáme dole v jídelně. Na nohy nás staví vaječina a některé pivo. Většina se balí a odchází. Chatař děkuje za fajnum akce šampaňským. O věcech příštích se dozvídám až posléze.

Zahránce našich kloubů a šlach to přehnal

Mína s Ivanem se pivem spravili až přespříliš, do toho nějaká ta štamprla a bylo vymalováno. Mína na nohách moc stabilní nebyl, přesto se jal do Lomné sjet na lyžích. Naštěstí se mu to nepovedlo a nakonec ho museli k autu dotáhnout. Ivan sebou pěkně praštil při sjezdu, ksicht podřený a na oku moncla, jak kdyby jednu chytnul.

Mína při sestupu do základního tábora

Akce to byla velmi vydařená, počet účastnivších se vysoký, žádná bitka a hudba stále lepší a lepší. Tak se těšme na příští rok.

Hore Zdar

Roman