Adlitzgraben podruhé

25. - 27.6. 2010

Maky, Tomáš, Bruno, Zuzka, Roman


Počasí se opět na chvíli moudří a tak vyrážíme opět do Adlitzu. Víťa nabídkou opvrhuje, prý je lepší Kras či bouldrovka, a tak bereme Tomáše. Sestavu doplňuje Maky, Čert (jeho nové malé černé psisko) a jejich auto a Bruno se Zuzkou. Tentokráte jedem po dálnici přes Vídeň, nikdo už se mnou nechce zažít jízdu skrze hory. Proč? Jezdím tam tak rád...

Parkoviště je plné tak akorát. Postavit stany a na kutě.

Ve skalách jsme první, a tak se můžem v klidu rozlézt v sektoru Lari Fari. Dnes máme spoustu plánů. Brunek si brousí zuby na Existenzionalminimum, což se nedaří ani napodruhé. Ale překvapil Maky, který ho vybojuje na Flash. Velkou část úspěchu na tom mám však já, neboť jsem ho nasral tvrzením, že to nemusím jít fotit, neb to prvním nedá. Počasí je luxusní, honí se mraky, teplota akorát. I pár kapek spadlo.

Brunek ...

Na mě čeká od minula Devil (The Day The Devil Comes to Getcha). Při prvním pokusu sedím skoro u každého borháku a zdá se nereálné to dát vkuse. Uvažuju, že to posbírám. Při druhém bouldr klapnul, zachránilo to lehké dynamo, pak jsem naštěstí našel díru na celou ruku, o které mi v pátek povídal Skoba, spočnul jsem (Skoba díky) a pak ještě mockrát na každém větším chytu. Ještě trochu strachu v rajbasu na závěr, jestli mi nešklhne cvička, a je to tu. Aba. Lezl jsem to snad půl hodiny, fakt, zeptejte se Bruna.

večerní pohoda

Je tu další výzva. Fledermaus. Když přehlídnete ojeté nohy (kterých se však nemusíte bát), nádherná cesta pro vytrvalce, dírky, díry, lišty a to všechno do mírného kopce 20 m vkuse, bez valného odpočinku. Už jsem po Devilovi slabý, tak je z toho jen tréninkový pokus. Na závěr všem vychvaluju Zentrum der Lust, a tak ji lezeme a sedíme.

Klasický večírek u záchodků je, jak už to bývá, fajny, tentokrát ve znamení vínka a gumových medvídků.

Maky v Hau den Lukas

Neděle. Bruno si opět brousí zuby na Existenzial a Makyho jsem včera zlákal do Hau den Lukas. Oba se na to cítí, loudí a tak jsem se ujal nezáviděníhodné role cvakače expresek. Aspoň jsem zkusil něco fotit. Bruno nezklamal a nedal a Maky netrefil správnou dírku... Bruno mi na oplátku prý nacvaká presa do Fledermause. Končí u 4. Je prý na kaši. Makymu to nedá a dává ještě pokus do svého projektu, ale zapinkal to už dole s nožkama, takže nic. Tak teď už nezbývá, než se jen dolézt v pětkách a můžeme vyrazit domů.

Aba

Roman