16.-22.2. 2009
Galoš, Ivana, Víťa, Bruno, Roman

Letošní jarní prázdniny nebyly ve znamení ledů, ale skalek. Galoš sehnal technickou na auto a tak v pondělí v 16 hod. můžeme vyrazit. Cesta je jako vždy dlouhá - ve 3 jsme na místě. První nepříjemné zjištění - je kosa. Ráno to není o moc lepší.

Po snídani čekáme na Víťu, což se do konce zájezdu nezmění. Dnes je zataženo a jednu chvíli i sněží. Tak takhle jsem si to nepředstavoval. Chtěl jsem triko nebo bez a zatím klepu kosu ve všem co mám.

Víťa na obhlídce - Flash Dance 7c

Rozlézáme se v kratičkých cestách vlevo Peče. Víťovi to jde a rychle přelézá Flash dance 7c, španělák Bruno Tetu Lizu 7a, ostatní nic. Večer je zas kosa a tak se po večeři stěhujeme do auta, kde začíná náš každodenní večírek se svařákem či jinou lihovinou a dobrotama.

Ivana - Teta Liza 7a

Středa. Je jasno. Asi to nebylo tajemství, protože je v Peči plno. Italové, Češi, Slováci a Poláci. I pár domorodců přijelo. Lepší počasí mi nepřineslo lepší výkonnost a tak se tak plácám. Zkoušíme Tortugu, která tu čeká už od podzimu. Bruno si vyhlídl i Kindergarten. Večer kupujeme v Ospu víno. Pro Víťu je to dobré tak jak to je, my si to musíme svařit.

Námořníci v Portoroži

Rest day. V plánu je návštěva lázní v Portoroži, aby jsme se zase jednou umyli a zregenerovali tělo i ducha. Je krásně a teplo, procházka po molu je duši zmrzlého čecha lahodící. Ale čístou vodu tu v moři moc nemaj, protože tu plave nebo právě doplavaly hejna rybek břichem špatným směrem. V lázních je slaná voda, tak to snad není ta samá, co za okny. Lázně jsou v nějakém hotelu, vstupné 5,50 EUR. Aby se kolem nás nedělala mastná kola, musíme se pořádně vydrhnout. Na vířivkách si furt někdo válí šunky a tak musíme čekat, než si to taky užijem. Dvě hoďky jsou pryč a tak jdem na pizzu a pivko. Teda já ne, jsem obětován jako řidič. Pizza nic moc, v Arcu maj lepší. Cestou zpět se stavíme v Kopru, že nakoupíme. Chvíli kroužíme v nákupní zóně, než najdeme náš cíl, ale podařilo se. Večer klasicky svařák, oříšky a teplo kufru.

Procházka po molu

Pátek, tak že by dnes? Ve skalách je narváno. Bruno je ve formě, vylezl Tortugu. Víťa taky. Mě to furt nejde a tak zkouším vedle Durango a Nido. Ivana je z ní taky nešťastná. Jdem dom.

Ivana v Tortuze

V sobotu ráno se ukáže Willy a dává nám cenné rady pro další pobyt. Počasí je krásné, víkend na krku, z toho plyne, že ve Peči je problém najít kus volné skály. Po rozlezovce přichází můj skromný úspěch - 9a za 6c. Bruno to dává hne po mně. Tortuga - marnost, tak už na ni dlabu. Jdu pozkoušet Platfuse, ve kterém jsem pohořel na podzim. Podle mně těžší než Tortuga, podle Galoše klasicky - sračka. Sedím, kde se dá. Brunovi se líbí Kinder direkt a ještě víc - reálnější Kindergarten. Já se vracím a zkouším Aleshův pytel - Reksi. Divné lišty se špatnýma nohama - styl SS. Víťa krokuje Maňanu, ale nemůže to dořešit.

Bruno a Kindergarten 7a

Zájezd se kvapem chýlí ke konci a přichází poslední večírek. Víno i whísky dochází, Víťa nemá dost a tak přemlouvá Galoše a jdou sehnat další. A pěkně se namete. Já jdu raději spát.

Poslední večírek

Ráno se snažíme vstát a vyrazit dřív, ale máme Víťu ... Rychle se rozlézt a dát dva pokusy. Posledním nálezem výjezdu překvapivě přelézámm Platfuse. To nabudí Brunka, takhle to přece nemůže nechat. Vzepne se k soustředěnému výkonu a dává Kindergarten. A je konec. Sbalit se hurá domů.

Roman


Pro ty, co rádi čísla pohromadě:

Bruno:

 • Lukova 6c
 • Teta Liza 7a
 • Tortuga 1 7b
 • Kindergarten 7a+

Víťa:

 • Flash Dance 7c
 • Danger Zone 7a
 • Tortuga 1 7b

Galoš:

 • Danger Zone 7a
 • Tortuga 1 7b RP
 • Kinder Direkt 7b PP
 • Durango 7b+ PP

Roman:

 • Lukova 6c FS
 • 9a 6c RP
 • Platfus 7a+ RP