Osp, Mišja Peč

13. - 17. 11. 2009

Stejně jako loni závěr sezóny na svátek Dne boje za svobodu a demokracii trávíme v Ospu. V pátek vyrážíme v pěti Aleshkovou Žirafkou. Ten zapomněl papír s výpisem pump, kde mají LPG, takže od Mariboru je to tour de pumpa.

Víťa konečně neřídí svého skeče, tak do toho může s Brunem praštit už u nás a klopí do sebe piva a vína. Alesh, kterého za volantem střídám za Vídní, se k nim připojuje. Došel jim chlast, tak po mně loudí. Bohužel úspěšně :).

O půl noci jsme na místě, a je tu narváno. Místa akorát tak na naše dva stany. Jdem spát.

ráno po příjezdu

Ráno mžení a hmla jak sviňa, není vidět Peč. Hurá do skal. Můj odhad, že špatná předpověď odradí některé lezce, se nevyplnila, a je tu lidí kupa. Navíc spousta cest je vytečená a nedá se lézt, tak je to celkem hrůza. Italové zřejmě nechápou, asi si chtěli užít sobotní lezení v osamění, a potkají tu tenhle dav. V neděli už tu nejsou.

Zuzka a Bruno

Večírky jsou bujaré, tužíme vztahy s okolními i vzdálenějšími oddíly. Pivo, víno, svařák teče proudem.

Neděle. Peč vidím, aj Osp, že by se ukázalo i Slunko? No, nepřehánějme. Stačí, když nebude pršet. Dnes vyrážíme do Ospu, kde si užíváme krásného lezení lehčích cest po ostrých dírkách.

ráno cestou do skal

V pondělí je plán něco vylézt a pak si jít prohřát kosti a šunky do Portorože. Zas mlha, vlhkost 100%, všichni tvrdí, že je to o stupeň težší než normálně, což omlouvá naše nevýkony. Do skal přichází AO, včerejší vítěz SP v Kranji i celého svěťáku. Po rozlezení se v něčem, co nikdy nevylezu, zkouší Mrázův Xaxid Hotel. Když odcházíme, dává pokus, ale padá, o jeho úspěšném 3. pokusu se dozvídáme až večer.

nezdá se, ale je tam

Odpoledne trávíme v Portoroži ve vířivkách a bazénech a na tradiční pizze.

Úterý. Zase hnus. Z naší skvadry se chce lézt jen mně, jsem ale přehlasován, že jedem dom. Alesh musí za Miškou a Bruno je leniv, žádná novinka. Víťu měníme za Zuzku a v deset se posouváme k domovu. Opět marné hledání LPG, takže jedem kus na benzín.

podmínky zn. ideál

čekání na pizzu

Pěkný, i když více kulturní než lezecký, konec sezóny. Tak za rok opět tu.

Roman