Předseda's bouldrovka open

6. 12. 2009

Když už jsem to jednou slíbil, tak bych měl dodržet slovo. Řekl jsem, že uspořádám závody na své pidi bouldrovce u příležitosti jejího dokončení. V létě však byly skály a furt něco, tak jsem to naplánoval na sychravý podzim, na neděli po naší Diákárně.

předstartovní nervozita

Dorazilo 8 borců, kteří změřili své síly a poprali se s 12 bouldry, které jsem na ně připravil. Další asi 3 se vymyslely na místě. Obtížnost mohla být větší, bouchači na stupních vítězů si stěžovali.

Přemanovy hroudy

Avizované pravidlo lézt bez maglajzu bylo již od počátku hlasitě napadáno. Toho využil Alesh, znalý místních poměrů a jako jediný onsajtnul první bouldr po dřevěných chytech, na kterých se ostatní nechytali, teda při svých prvních pokusech, kdy nechápali, z jakých chytů se dá vystřelit.

Mirek některé překvapil svou silou

Pod tlakem jsem byl nucen ustoupit a povolit aspoň tekutko, čímž se to celé zlehčilo. V první fázi čekalo 6 bouldrů, po třech v každém profilu. Steroidní Víťa silově vše a všechny převyšoval, cenou za to jsou fleky po celém jeho těle. I když byl Víťa středem pozornosti, v tichosti mu sekundoval Galoš. Přeman, letos spíše marod, nedal na sobě nic znát a překvapivě drtil velké i malé chyty.

prostě pohoda

V mezičase, kdy jsem nahazoval další šestici bouldrů, hostitelka Eva připravila palačinkovou párty. Dochází víno, takže se musí jet do Tesca. Většina závodníků je více či méně pod vlivem, ale na jejich výkonech druhé série bouldrů to vůbec není znát. Jen Galoš míjí chyt. Druhou šestici už sabotuje Bruno, prý na něho něco leze (Zuzka?). Alesh taky vynechává pro únavu paží a bolest prstíků.

Flekatý Víťa při práci

Po ukončení závodů přišel zlatý hřeb a to lezení se zbraněmi. I ortodoxním skalním krysám, jako je Víťa a Galoš, se to líbí. Jak říká Víťa, takový adrenalin ještě nezažil. Obavy, že ho čakan majzne do šišky, jej nutí lézt velmi obezřetně. Galoš už zřejmě shlédl nějaké to ledolezecké videjko, frajersky používá saskou fintu, což musí všeci vyzkoušet.

saská finta v podání Makyho

Vyhlášení vítězů a rozdání cen. Na celé čáře vyhrává manšaft z Kulhavky a ostatním dává jasně najevo, kdo je tu pánem. Těsně vyhrává Galoš před Víťou, s lehkým odstupem Přeman. Někdo odchází, zbytek ještě kouká na kompletní diáky z Rodellaru, Cereda a Arca a po desáté se rozcházíme.

drajtůl ala Víťa

Tak to byl nultý ročník, snad se líbil, a za rok bude první.


Předseda