Slovinsko-Osp, Mišja Peč

19.10.2007 - 27.10.2007
Přemysl Wloch (Kron) a jeho Danka, Jirka Romanovský, Pen Šindel, Jurin, a já (Iva)

Přijeli jsme do Ospu v sobotu ráno a odpoledne jsme šli lézt do Mišja Peči, počasí ještě přálo. Vylezli jsme pár lehčích cest já jsem lezla s Jurinem: Hrenovka (6b), Rodeo (6c+), Sreča vrtnice 1 (7a), Ptičija perspektiva (7b), 9a - (6c). Rozlezli jsme si každý svou cestu, já s Jurinem jsem rozlezla Kindergarten (7a+). Kluci měli rozlezené cesty z posledního zájezdu a věnovali se jejich přelezu.

Po lezení jsem dali nějaké pivo a místní víno, z Kronovy dodávky se stal základní tábor.

Druhý den se počasí kazilo, přišla fronta a citelně se ochladilo, bylo tak 10 stupňů. Vylezli jsme pár cest, na rozlez 6b. Já jsem zkoušela 7a+ (Kindergarten), kluci se pověsili to těžkých 8a, 8c. Jirka lezl Sonce v očeh 8a+, Pen se věnoval Strelovodu 8c. Přemek cvičil v Pingvinovi variation 7c+, Danka lezla krásné 6b, 6b+ .

Lezli jsme dva dny a třetí den byl rest. Pojali jsme rest jako opravdu odpočinkový den a vypravili se do vířivky, která vyšla proti našim cenám o dost levněji. Pen, Jurin a Jiřík se nám po vířivce opili, večer chtěli pokračovat, ale Kronova dodávka se tentokrát už neotevřela a tak jsme byli nuceni tísnit se ve stanech. Toš i tak jsme popili.

Čtvrtý den jsme šli do Ospu, Pen, Jiřík zůstali v Miší Piči. My jsem dali na OS dvě rajbasové 6a, s Kronem jsme ještě dali na OS nějaké 6c, ale v průvodci cesta není uvedená. Jurin měl kocku. Vrátili jsem se do Miší a Pen s přehledem přelezl své první 8c (Strelovod), kterému pověnoval hodně času, gratulace největší, mladý Jiřík se prošel v 8a+ (Sonce v očih) a den byl u konce jelikož se šlo slavit…..vypravili jsme se do jediného zařízení, kde se dalo koupit pivo, a k našemu překvapení se zde čepoval Staropramen. Byl pěkně hnusný! Připomínalo to jarovou vodu. Tak jsem dali lahváčky Laška a už bylo dobře. Za pět dvanáct přišla vichřice s deštěm a pršelo celou noc…

Ráno neráno šli jsem s kockou lézt, Pen nešel bo ten už má vylezené, spočíval a my jsme šli pokusovat. Všichni byli pověšeni ve svých cestách, Kron přelezl Kindergarten 7a+ (RP), já jsem konečně přelezla Jumbo 7a (PP), mlaďoch Jura se pověsil do Lahko Noč Irena 8b, Jurin říkal, že už nebude pít, bo s takovou nic nevyleze a piloval Kindergarten. Po lezení se zase muselo něco popít, však jsme taky konečně vylezli…a hlavně další den byl půl dne rest.

Nad ránem za mnou dojel Tomášek s partičkou čtyř aut z Ostravy. Ostraváci sebou přivezli další déšť, ale i tak jsme někteří lezli. Já jsem vylezla Pečenici 6b+ OS a rozlezla Rexi (7a+/7b), Tomáš se věnoval Samsaře (8a) a Pingvinovi (7c+), rozlezl Corto (8a) a společně jsem už za tmy vlezli do Tortugy 1 (7b), Pen vlezl do Talk is Cheap (8c), mladý se pochlapil a přelezl své první 8b Lahko Noč Irena - gratulace veliká, jen tak dál..

Tento den byl pro naši pautu hic z dodávky posledním a tak se vyjasnilo a oteplilo. Já s Kronem jsme vylezli krásnou Demolition party (6c) OS, Kron ještě zkoušel 7b+, Danka měla kocku. S Miši se děli věci, Jurin konečně přelezl Kindergarten, cesta ho potrápila, ale nakonec se v ní prošel. Pen se dolézal v 8b-čkách a jeli jsme domů.

Celkově vzato se výlet vydařil, až na to počasí. Chtěli jsme teplo, byla zima. Partička z Ostravy a můj Tomášek ještě zůstali a po našem odjezdu Tom přelezl Pingvina 7c+ gratulace!

Doufám, že se ve stejném složení sejdeme i příští rok v Ospu.

Lezení zdar Ivana