LABSKÉ PÍSKOVCE

18.-20.5. 2007
Bruno, Jarin, Standa, Martin L., Roman

Tož znova hurá do Labáku. Říkám si, proč tam vlastně jedu, když jsem z toho jištění tam posraný až za ušima a většinou tam nejsem schopen nic vylézt. Navíc jsem 3 týdny nelezl kvůli zádům. Ale jedu. Je tam prostě krásně a úžasně, nic lepšího u nás nenajdete. Navíc mám s sebou Martina, tož to su klidný.

Má nás jet pět, tak jsem zvědav, jak se do Martinova Peugeota vlezem. Ale Martin je schopný a jedem větším vozítkem. Cesta proběhne v pohodě i když netrefujeme přesně tu cestu, kterou jsme chtěli. A klasicky nervy drásající cesta z Děčína do Žlebu v Martinově podání. Večer ještě pivo u Kosti a do hajan.

Ráno mají všichni plán jasný. Bruno jde na písečnou bouři, Martin na Yuchena, já lézt, kde bude lano. Ale Yuchen na rozlezení není pro mne nic moc a tak se v tom trápím. Bruno nedal, i když už to měl na dosah. Psychika. To mi něco říká.

To sú krásně ščany. A ty spáry. Věže Indiánka a Siera Madre

Špatná zpráva. Martin už nemá motivaci moc lézt. Tož to sem v řiti. Už už jsem se hecl, že půjdu Pekelný rej, když mě předběhli nějací sasíci. Co se dá dělat, tak jdu aspoň Dočasné zrychlení. Ostatní už čekají u Kosti.

Bruno furt točí něco o pravém břehu. Naštěstí jsme mu to rozmluvili a jdem se kouknout na Žlutou stěnu žlebskou. Martinovi se líbí hrana za VIIIc, Bruno se hrne do IXa. Nějak se to tu solí, na Labák fakt fest. Martin končí u druhého borháku a já se svým psyché se taky dál nedostávám. Bruno srdnatě vybojuje asi 20 m. Pak to balíme. Dnes jsem nic nevylezl a hodlám to napravit. Tak lezu nějakou Slizskou čáru na Slimejše. Už podle názvu rajbas, co by jste po mně chtěli.

Bruno v IXa - Žlutá stěna žlebská

Martin odjel za nějakou slečnou či co a tak jsme bez něj a auta osaměli. U Kosti dáváme pivo a bramboráky (což se zítra projeví nekonzistentní stolicí). A na kutě.

Ráno brzo vstáváme a jedem na Brunův vysněný pravý břeh. Bruno si vyhlídl Kruh za Kruhem. Pod mou Ligou neregistrovaných je vláček. Mé lano se zdá těžké a dlouhé a tak ho Brunovi půjčuji. Po odhadem 60 metrech lezení je spuštěn na zem a ještě tu je kupka lana. Okolní se chodí dívat, cože to máme za předlouhou šňůrku. (Doma po přeměření - 166 m).

Po vylezení Hezké Inny jsem se i j dočkal Ligy a již na sluníčku vylezl. Aspoň něco. Rázem je tu nesnesitelné vedro a po krátkém pokusu v jedné cestě to balíme, že se to nedá. Bruno uznává, že jet tu včera by byla volovina. Martin už nás čeká na Belvedéru. Po pivu a přejetí chudinky zmije vyrážíme k domovu.

Hore Zdar

Roman