LABSKÉ PÍSKOVCE

27.4.- 1.5.2007
Galoš, Ivana, Latiok, Bruno, Zuzka, Roman

Blížil se první prodloužený víkend a my jsem se rozhodli vyjet do Mekky pískovcového lezení v Čechách a to do "Labáčku". Vyjela skupinka z klubu "kulhavá ruka" a to Petr (Pen) Šindel, Kateřina (Kača) Šindelová, Tomáš (Galoš) Gálet a Ivana ( Ivča) Řezníková.

S blížícím se cílem na Labské Stráni nás Dalibor (Lepra) Jančar pobízel motivačními "ememeskami", cituji:"toš kaj ste?? Knajpa vypada, že bude až do rana…takže pohoda, kytarka, pivko (hnusné), rumíky…". S každou sms jsme přidávali volume na plynu. Po příjezdu jsme neváhali ani minutu a šli jsme okoštovat místního Březňáka za 13 Kč.

Jelikož nás bylo hodně a každý spal na jiném břehu a my jsme migrovali mezi břehy, tak jsme se i přesto všichni scházeli U Kosti. Tam jsem se potkali s ostraváky: Milanem a Sašou Gandovými, Pepem a jeho rodinkou, Alešem (Fazolem) a Adamem Fialou, Paculty, a z místních lezců Simčou a Bambusem.

V pátek ráno jsem u Labe počkali na převozníka (Charóna) a přejeli na Levý břeh. Na onom břehu nás již čekalo auto dalších havířovských bouchačů a to rodinka Stoláriků i se svým psem Lumpinem (Šukičem), Matrin Latiok, Bruna jeho Zuzka a Předseda (Roman). Každé ráno jsme společně povinně vypili ionťák (pivo) a šli jsme do skal.

Byl to náš první výjezd do Labáku v tomto roce, a tak jsme lezli převážně více lehčích cest, ale i přesto jsme neodolali pustit se do těžších cest. Martin Latiok vylezl Písečnou bouři a Olověného brouka IXa stylem OS, Pen vylezl Černou zmiji Xb, RP druhým pokusem. Pen ještě zkoušel cestu Kante Philosophy Xc, ale ta ho psychicky nepustila. Příště jí určitě vyleze. Ivaně se povedla vylézt první cesta v Labáku Zlaté listí VIIIa stylem RP. Galošovi se povedlo vylézt Řetězovou reakci IXb RP a zkoušel Bezzubého Juchena Xa, ale na přelez nebyl čas. Bruno dal cesty Hezkou Inu VIIc, Hezkého Alfréda VIIIa.

Počasí nám přálo až moc, což způsobilo pokles hladiny Labe, a tak Charón v neděli stávkoval, tím nám způsobil větší problémy. To se naštěstí vyřešilo. Zalezli jsem dobře, pivo taky ušlo a ke štěstí nám už nic nechybělo.

Tož těšíme se na další Labák.

Galoš a Ivana