Badgastein 2

14. - 18. 2. 2007
Kapuš, Milan, Arnošt, Roman

Měla to být úplně jiná expedice. Arnošt musel do práce, takže z 9 dní bylo jen 5. Trefil to zrušil. Jedeme v sestavě Arnošt, Kapuš, Milan a já. Cíl? Zillertal. Je třeba tam konečně něco vylézt. Ale člověk míní … Po sněhu ani památky a teplota + 4. Nálada ale pod nulou. Ani nejedem na parkoviště a otáčíme to, směr (snad osvědčený) Badgastein. Tady jsme kolem 10 večer, teplota 0 a ve tmě tušíme nějaké ledy.

Ráno je teplo, což je v háji. Tady dneska lezení nebude. V průvodci jsem vyčetl, že nějaký sektor je nahoře, tak vzhůru. Po hodině postupu směrem k ledům po kolena v prašanu a s vidinou dalších dvou hodin přístupu se otáčíme a následuje prohlídka městečka. V infu naštěstí zjišťujeme, že má být líp, tedy kosa...

Po studiu průvodce v psím počasí to otáčíme

Pátek ráno je - 10. Cíl je jasný. Nálevka. Bohužel o tom neví poláci, kteří přijeli, vyskákali z auta a než jsme se nadáli vyrazili pod nástup. Nemýlili jsme se, pod ten náš. Takže zase náhradní plán - první 2 délky Seidenraupe (5), zbytek nebyl natečený. Vypadá to nevinně, ale shodujeme se, že je to nejtěžší, co jsme tu zatím lezli. Ani jedno místo na odpočinek, i když to nebylo kolmé.

Kluci měli v plánu Vergemisnecht, ale nějak jim to tam praskalo a nakonec i něco upadlo, tak šli jinam. Nevíme kam a od auta je pořád nemůžeme najít. Nakonec je vidíme po slanění ze Solospieleru. Večer se jde do hospůdky, kde kujeme plány na zítra. Ten je jasný, žádné vylehávání (hlavně Arnošt) rychle pojíst, a dřív než přijedou víkendoví rakušáci, hurá do Nálevky.

Večerní idylka u auta

Jak jsme řekli, stalo se. Skoro. Příjíždí rakouské auto. Panika. "Romane utíkej", volá Arnošt, beru batoh a du. Arnošt za mnou, kluci balí věci do auta a že přijdou později. Teče ze mě jak z koňa, ale nedám se. Vyšlo to, když viděli a dostali od Kapuše info kam jdeme, trochu remcali, ale poslušně šli jinam. Tak to má být.

Nálevka - začátek 2. délky

Milan neleze kvůli bolavého malíčku a tak jsme 3 a máme v plánu fotit. Což je časově náročná akce, kterou musím Kapušovi několikrát logisticky vysvětlit. Ale fotky snad za to stojí. Arnošt mě seřve, že ho na druhém konci lana nefotím, tak na druhém štandu mrznu o půl hodiny déle, což se mi později vymstí.

Fotograf na cestě ke svému stanovišti

Spokojeně sestupujeme po lávce k věcem a hurá dolů, cíl je splněn. Milan mezitím u auta na sluníčku vysušil všechny věci. Díky. Jíme, relaxujeme a jdeme do hospůdky, protože teplota klesá na - 10. Ale jaké překvapení po dvou pivech a dvou hodinách, teplota výrazně stoupla a je kolem nuly.

Budoucí mediální hvězda Peťa Kapuš - Nálevka - konec 2. délky

Ráno se naše obavy naplňují. Navíc má prochladlá záda se ozvala, a bolí tak, že nemůžu vlézt ani do auta. Milan je out už déle, Kapuše pobolívá kolínko. Staří pardálové se rozhodují, že jsou s výpravou spokojeni a dnes už lézt nemusí, tak jdeme jen na obhlídku nám poláky doporučených ledů. Příště.

V Badgasteinu se snažíme sehnat průvodce, ale v neděli je všude zavřeno, tak vyrážíme dom.

Hore Zdar

Roman